איגרוף קלאסי BOXING

ספורט תחרותי אולימפי ומקצועני (תחרויות ראווה), בו שני יריבים נלחמים בעזרת מכות ידיים בזירת איגרוף. המכות המותרות הן מכות עם החלק הקדמי של האגרוף (knuckles), לחלק הקדמי של הגוף, מעל החגורה בלבד. הקרב מתרחש בזירת איגרוף, שגודלה התקני נע בין 5X5 n מטרים לזירות קטנות, ועד 8X8 מטרים לזירות גדולות.

איגרוף מפתח המון מרכיבי כושר גופני והן כושר מנטלי, ובפורומים רבים של מומחים בעולם נבחר כספורט הקשה ביותר בעולם, ורבים כינו אותו השחמט של ספורט הלחימה. באיגרוף מפתחים – סבולת כוח, כוח מתפרץ, סבולת לב ריאה, קואורדינציה, מהירות, זריזות, דיוק, ועוד. בנוסף האלמנטים המנטליים אותם מפתחים כוללים לוחמנות ונחישות, משמעת עצמית וספורטיביות, בטחון עצמי והשגיות.

איגרוף הינו ספורט עתיק, עם עדויות מוקדמות של תחרויות איגרוף ספורטיבי החל מאלף שנה לפני הספירה. האיגרוף היה ספורט אולימפי ביוון העתיקה וגם ברומא, אך לאחר התקופה הרומית איבד מחשיבותו עד שצץ מחדש באזור בריטניה בסוף המאה ה-17 לספירה כקרבות ראווה, בדרך כלל ברוטליים מאוד, ללא סט חוקים מוגדרים היטב וקרבות רבים נמשכו עשרות רבות (ואף מאות!) של סיבובים, אשר היו נגמרים בפציעות חמורות ולפעמים אף במוות. במקומות רבים בעולם העיסוק באיגרוף היה לא חוקי ונדחק למקומות ואולוסיות מפוקפקות במשך שנים רבות. עם השנים ולאחרי הסדרתו של הענף, החל להתפשט ולצבור בהדרגה פופולריות במקומות שונים בעולם, ובשנת 1904 נכנס לראשונה לתחרויות האולימפיות המודרניות.

כיום קרבות מקצוענים הינם בין 8-12 סיבובים בני 3 דקות עבודה עם דקה הפסקה בין סיבובים, והמתחרים לובשים כפפות איגרוף במשקל שנע בין 6OZ-8OZ שזה בין 170-220 גרם (כל כפפה).

תחרויות איגרוף מוכרעות על ידי נקודות או נוק-אאוט של אחד היריבים. בכל קרב ישנו שופט זירה שדואג לבטיחות המתחרים, ושופטי צד שדואגים לניקוד הקרב.

מונחים וניקוד-

נוק-אאוט / KO: מתחרה הופל לרצפה ולא קם לספירת 8 של שופט הזירה. זהו ניצחון בנוקאאוט. סיבוב זה ינוקד 10-8 לטובת המתחרה שהפיל בנוק-אאוט, בנוסף לניצחון המיידי של הקרב.

נוק-דאון KD: מתחרה הופל לרצפה, וקם בזמן לספירת 8 של שופט הזירה. אלא אם היה נוק-דאון נגדי, סיבוב זה ינוקד 10-8 לטובת המתחרה שהפיל בנוק-דאון.

נוק-אאוט טכני TKO: מתחרה הופל לרצפה 3 פעמים במהלך סיבוב בודד, או החלטת השופט לעצור את הקרב מחשש לנוק-אאוט ולבטיחות המתחרה, בנוסף לניצחון המיידי של הקרב.

ניצחון בנקודות- הניקוד מתבצע בכל סיבוב, כך שהמנצח בסיבוב (זה שהיה דומיננטי יותר, פגע יותר מכות, יותר חזק) מקבל 10 נקודות והמפסיד בסיבוב יקבל 9 נקודות. המתחרה שצבר הכי הרבה נקודות עד לתום הקרב מנצח.

משקלים באיגרוף מקצועני:

קש (Strawweight) – 48 ק”ג.

זבוב קל (Jr. flyweight) – 49 ק”ג.

זבוב (Flyweight) – 51 ק”ג.

תרנגול קל (Jr. Bantamweight) – 52 ק”ג.

תרנגול (Bantamweight) – 53.5 ק”ג.

נוצה קל (Jr. featherweight) – 55 ק”ג.

נוצה (Featherweight) – 57 ק”ג.

קל נמוך (Jr. lightweight) – 59 ק”ג.

קל (Lightweight) – 61 ק”ג.

מעורב קל (Jr. welterweight) – 63.5 ק”ג.

מעורב (Welterweight) – 67.5 ק”ג.

בינוני קל (Jr. middleweight) – 70 ק”ג.

בינוני (Middleweight) – 72.5 ק”ג.

סופר בינוני (Super middleweight) – 76 ק”ג.

קל כבד (Light heavyweight) – 79.5 ק”ג.

בינוני כבד (Cruiserweight) – 90.5 ק”ג.

כבד (Heavyweight) – ללא הגבלה.

 איגרוף קלאסי, אימוני איגרוף

כמה עובדות מעניינות על האיגרוף המקצועני:

  • התרבות היוונית העתיקה – אפולו נחשב האל היווני הממציא והשומר של ספורט האיגרוף.
  • שיא כל הזמנים בנוקאאוטים שמור למתאגרף ארצ’י מור – 141 במהלך הקריירה!
  • תואר המתאגרף הכי פעיל בכל הזמנים שמור ללן ויקוואר – 463 קרבות (מספר שיא), 336 ניצחונות (וגם זה שיא), ו127 הפסדים (וכן, גם זה שיא).
  • ג’ורג’ פורמן האגדי, מהמתאגרפים הגדולים בכל הזמנים (בגדול וביכולות), זה שניצח את ג’ו פרייז’ר, זה שהפסיד למוחמד עלי (הגדול מכולם), זה שהיה אלוף העולם באיגרוף, פרש למשך עשרות שנים והפך לכומר ואז עשה קאמבק וניצח בתואר אלוף העולם באיגרוף – הרוויח יותר כסף מלמכור את מותג הגרילרים שלו מאשר בכל קרבות האיגרוף בקריירה שלו. מדהים.
  • המתאגרף שהגן על תואר אלוף העולם הכי הרבה פעמים במהלך הקרייה הוא ג’ו לואיס האגדי. 25 קרבות הגנה על התואר!
  • בשנת 1949 נערך קרב איגרוף רשמי בין אדם ודוב. הדוב ניצח. מפתיע.
  • המתאגרף האגדי שוגר ריי רוביסון (אלוף העולם דאז) פרש ערב לפני קרב חשוב כי חלם שהוא הורג את היריב שלו בזירה. האירוע הפך למתוקשר והעלה הרבה תמיהות על כשירותו של רובינסון להמשיך להתאגרף. לאחר שהכומר של רובינסון דיבר איתו ושכנע אותו הוא הסכים לעלות עם אותו יריב, ג’ימי דויל, לזירה – והרג אותו.
  • מייק טייסון היה הספורטאי המרוויח ביותר בעולם בשנת 1990 (עקף אפילו את מייקל ג’ורדן) עם 29 מיליון דולר. בעקבות אורח החיים הראוותני שלו הוא ירד מהון מוערך של 300 מיליון דולר לפשיטת רגל בשנת 2005. כיום שווי הנטו שלו מוערך ב-1 מיליון דולר. רחמים, מסכן.
  • פלויד מייוודר ג’וניור עם הרקורד המושלם של 50 ניצחון ו-0 הפסדים (!) הינו הספורטאי המרוויח ביותר מתחרויות ספורט (ללא חסויות) מכל ספורטאי אחר עלי אדמות, עם יותר מ-1.67 מיליארד דולר (!) לאורך הקריירה שלו.
  • מוחמד עלי (1942-2916) הינו אחד האנשים המפורסמים בעולם עד היום, ורבים טוענים כי הוא הספורטאי המפורסם הכל הזמנים. עד גיל 18 זכה ב100 קרבות חובבניים (מתוך 108) וכן במדליית זהב אולימפית למשקל בינוני כבד. מהלך הקריירה שלו נודע עלי כאדם המשמיע דעות פרובוקטיביות ולעיתים אף שנויות במחלוקת – כגון הסירוב שלו להתגייס למלחמת ויאטנאם (וההשהיה שלו מהספורט למשך 3 שנים והוויתור שלו על תואר אליפות העולם כתוצאה מכך), וכאדם המדבר בחרוזים – דבר המקנה לו את התואר “אבי הראפ המודרני” שניתן למצוע בספר בנושא – “עלי ראפ”. ב-1978 חברת המדיה DC השיקה קומיקס ענק עם גיבור על חדש – “מוחמד עלי נגד סופרמן” על בסיס דמותו של עלי, גיבור על שנלחם ומנצח את סופרמן בכדי להציל את העולם. באולימפיאדת אטלנטה של 1996 הדליק את המשואה האולימפית (בקושי רב עקב מחלת הפרקינסון). ב-2005 קיבל את מדליית החירות הנשיאותית. ב-2012 נשא את הדגל האולימפי אולימפיאדת לונדון.

אז איך נראים אימונים קבוצתיים לאיגרוף אצלנו במכון:

*קבוצת ילדים (10-14) חוג איגרוף

*קבוצת מתקדמים

*סדנת יסודות:

סדנה שאורכה 10 מפגשים של שעה וחצי (מתקיימת כל 3 חודשים).

סדנה מקצועית של יסודות האיגרוף – תנועה, התקפה, הגנות, טקטיקת קרב, כושר ספציפי. 

אימונים נוספים שיעניינו אותכם

איגרוף חיפה, חוג איגרוף

חוג איגרוף חיפה ותל אביב לילדים

אימון פונקציונאלי המשלב תרגילים של ספורט זירה כמו איגרוף, קיקבוקס ואיגרוף תאילנדי. באימון מרימים משקולות ועובדים על תרגילי משקל גוף, עובדים בתחנות על זמן, מרביצים לשקי איגרוף ועובדים עם מאמן על כריות אימון.

קרא עוד >
אימון אישי לגיל השלישי, אימון לגיל השלישי

אימון לגיל השלישי

אימון פונקציונאלי המשלב תרגילים של ספורט זירה כמו איגרוף, קיקבוקס ואיגרוף תאילנדי. באימון מרימים משקולות ועובדים על תרגילי משקל גוף, עובדים בתחנות על זמן, מרביצים לשקי איגרוף ועובדים עם מאמן על כריות אימון.

קרא עוד >

!WORK FOR IT

פיטבוקס, fitbox

השאירו פרטים או חייגו עכשיו 054-7275050